Gala Premiilor de Excelenţă pentru studenții UTCB 2018

20 aprilie 2018

București, 20 aprilie 2018
Miercuri, 18 aprilie 2018, a avut loc la sediul Universității Tehnice de Construcții București (UTCB) din Bd. Lacul Tei nr.122-124, sector 2, “Gala Premiilor de Excelenţă pentru Studenții UTCB”, eveniment organizat cu sprijinul Asociației Casa Socială a Constructorilor (CSC).

La acest eveniment au participat conducerea, studenți și cadre didactice din UTCB, precum și invitați din partea Federației Patronatelor Societăților din Construcții, Casei Sociale a Constructorilor şi a Federației Generale a Sindicatelor FGS „FAMILIA”, Industria de construcții a fost reprezentată la vârf prin Dr.ing. Cristian Romeo Erbaşu, Președintele Federației Patronatelor Societăților din Construcții, Ec. Ovidiu Iliescu, Directorul Casei Sociale a Constructorilor, Constantin Balinișteanu, Director Dezvoltare CASOC, Ing. Adriana Iftime, Director General al Federației Patronatelor Societăților din Construcții, Irina Forgo, Director de Programe in cadrul FPSC, şi Gheorghe Balaceanu, Președintele Federatiei Generale a Sindicatelor in Constructii FAMILIA.

Cele 20 premii de excelență au fost acordate de Radu Văcăreanu, Rectorul UTCB şi decanii facultăţilor următorilor studenți:
Premiul I – echipa EERI – UTCB – pentru excelență în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Alexandru Trandafir – student la Facultatea de Construcţii Civile, Industriale şi Agricole
Andreea Ungureanu – student la Facultatea de Construcţii Civile, Industriale şi Agricole
Ruxandra Bordei – student la Facultatea de Construcţii Civile, Industriale şi Agricole
Maria AndreeaDrăghici – student la Facultatea de Construcţii Civile, Industriale şi Agricole
Dragoş Basaraba – student la Facultatea de Construcţii Civile, Industriale şi Agricole

Premiul II – echipa FILS – UTCB pentru rezultatele deosebite obținute în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Emanuela-Andreea Bănică – student la Facultatea de Inginerie în Limbi Străine
Alexandra Cambeşteanu – student la Facultatea de Inginerie în Limbi Străine
Ştefania-Denisa Gîrbea-Oprea – student la Facultatea de Inginerie în Limbi Străine
Maria-Ionela Handolescu – student la Facultatea de Inginerie în Limbi Străine
Anamaria Petre– student la Facultatea de Inginerie în Limbi Străine

Premiul III – pentru rezultatele deosebite obținute în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Mihai Băiceanu – student la Facultatea de Inginerie a Instalațiilor

MENŢIUNE – pentru rezultatele deosebite obținute în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Anamaria Teodora Sofroniei – student la Facultatea de Hidrotehnică
Daniela Radu – student la Facultatea de Hidrotehnică
Andreea Maria Monea – student la Facultatea de Hidrotehnică
Sorin Daniel Dumitrescu – student la Facultatea de Hidrotehnică

MENŢIUNE – pentru rezultatele deosebite obținute în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Bogdan Contofan – student la Facultatea de Căi Ferate, Drumuri şi Poduri
Dumitru Borodin – student la Facultatea de Căi Ferate, Drumuri şi Poduri
MENŢIUNE – pentru rezultatele deosebite obținute în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Andreea-Mădălina Geman – student la Facultatea de Geodezie
Andreea Luicianu – student la Facultatea de Geodezie
Mihaela Olteanu – student la Facultatea de Geodezie

MENŢIUNE – pentru rezultatele deosebite obținute în activitățile academice extracurriculare desfășurate în cursul anului 2017
Filip Tuţu – student la Facultatea de Utilaj Tehnologic
Adrian Claudiu Ghiță – student la Facultatea de Căi Ferate, Drumuri şi Poduri
Alexandru Cozma – student la Facultatea de Căi Ferate, Drumuri şi Poduri

Ca o recunoaștere a importanței internaționalizării învățământului superior din România, la acest eveniment au primit diplome de excelență din partea decanilor și cei mai merituoși studenţi străini de la fiecare facultate:
Facultatea de Construcții Civile, Industriale și Agricole
Roman TIGHINEANU – Republica Moldova
Facultatea de Inginerie a Instalațiilor
Constantin ROTĂREANU – Republica Moldova
Facultatea de Hidrotehnică
Maria Magdalena CHIȚAN – Republica Moldova
Facultatea de Inginerie în Limbi Străine
Majeed Arif WEAAM – Irak
Facultatea de Geodezie
Gheorghe ȚÎNȚARI – Republica Moldova
Facultatea de Căi Ferate, Drumuri și Poduri
Mihai COZONAC – Republica Moldova
Facultatea de Utilaj Tehnologic
Grigore MURSA – Republica Moldova

Pentru mai multe fotografii intrați aici.